Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Katecheza powołaniowa

 

We wtorek 22 maja br. w domu naszych sióstr przy ul. Krasickiego 43  w Warszawie, dzięki współpracy z Księdzem Sławomirem (wikarym z parafii św. Michała)  kolejny raz odbywała się katecheza powołaniowa. Wzięli w niej udział uczniowie Licem Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi z Warszawy.

katecheza (2) (Copy).JPG

Spotkanie to miało na celu przybliżenie uczniom powołania zakonnego, oraz zapoznanie z domem zakonnym. Pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy gdzie Siostra Przełożona M. Cecylia przywitała młodzież i opowiedziała o wspólnocie i domu sióstr na Krasickiego. Po krótkiej modlitwie udaliśmy się do refektarza zakonnego na słodki poczęstunek i katechezę, którą przygotowała s.M. Katarzyna.

Młodzież miała możliwość zadawania pytań i dzielenia swoim doświadczeniem wiary, dzięki czemu wywiązała się ciekawa rozmowa dotycząca wartości i życiowych wyborów. „Każdy z was ma swoje Westerplatte - ks. Sławomir zacytował św. Jana Pawła II - czyli wartości, których musicie bronić. Wasz udział w katechezie jest wyznaniem wiary. Musicie jej bronić”. Dziękujemy za czas spotkania i ufamy, że wzmocni on wiarę tych młodych uczniów.