Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie postulantek w Nysie

 

Dnia 5 czerwca br. w Domu Macierzystym w Nysie odbyło się spotkanie Postulantek i Aspirantek z prowincji polskich, w którym wzięły udział również nasze Postulantki i Siostra Mistrzyni M. Katarzyna.

nysa2018 (150) (Copy).JPG

W roku poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa pragnęłyśmy wypowiedzieć nasz akt oddania Panu Bogu, przy obrazie Gorejącego Serca czczonego w naszym Zgromadzeniu od czasów Matek Założycielek. Pierwsze kroki skierowałyśmy do kapitularza gdzie czekała na nas Siostra M. Margarita Cebula, która przeprowadziła wykład o historii Zgromadzenia. Siostra Margarita podkreślała niezwykłą odwagę Matek Założycielek w podejmowanej posłudze i ich bezgraniczne zawierzenie Bogu. Razem z Siostrą Margaritą zwiedzałyśmy izbę pamięci bł. Matki Marii. Kolejnym punktem naszego spotkania była Eucharystia w kaplicy św. Rodziny, podczas której klęcząc przed obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak jak nasze Matki oddałyśmy naszą przyszłość Bożemu Sercu. Był to bardzo wzruszający moment. Poczułyśmy się częścią wielopokoleniowej tradycji Zgromadzenia.

Po obiedzie idąc szlakiem bł. Marii Merkert dotarłyśmy do bazyliki mniejszej św. Jakuba i Agnieszki, gdzie przy sarkofagach naszych Matek Założycielek: Matki Marii i Matki Franciszki, prosiłyśmy o nowe powołania, o łaskę wytrwania w powołaniu, o potrzebne łaski dla Matki Generalnej i całego Zgromadzenia. Następnie nawiedziłyśmy cmentarz Jerozolimski i grób sióstr Męczenniczek, który znajduje się w ogrodzie domu sióstr Emerytek. Tam też siostry poczęstowały nas lodami i napojami. Nasz pobyt w kolebce Zgromadzenia zakończyłyśmy wspólną kolacją.

Dziękujemy Siostrze Prowincjalnej M. Marcie i Siostrom Prowincji Nyskiej za tak ciepłe przyjęcie. Niech Serce Pana Jezusa będzie dla nas, jak było dla Matek Założycielek szkołą chrześcijańskiej nadziei w naszym życiu duchowym.