Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Jubilate Deo

 

W niedzielę 8 lipca br. w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szpitalu św. Elżbiety na warszawskim Mokotowie, odbył się jubileusz 50-lecia życia zakonnego Siostry M. Jolanty i Siostry M. Sabiny.

Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński, a koncelebrowało ją dwóch kapłanów, ks. Jan - proboszcz parafii św. Michała i ks. Roman – kamilianin, kapelan szpitala. W wygłoszonym słowie, Ksiądz Biskup nawiązał do postaci bł. Marii Luizy, która odważnie posyłała siostry do posługi na rzecz najbardziej potrzebujących, a dziś staje się wzorem dla każdej siostry do odważnego podejmowania wszystkich zadań w duchu służby najmniejszym. Siostry Jubilatki otrzymały w darze błogosławieństwo apostolskie od Ojca Świętego Franciszka i zaprosiły wszystkich uczestników uroczystości na obiad do domu zakonnego przy ul. Krasickiego 43.

jubileusz krasickiego (4) (Copy).JPG

Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania naszych Kochanych Sióstr Jubilatek i prosimy o dary potrzebne na kolejne lata posługi w Zgromadzeniu. Niech św. Elżbieta wyprasza siostrom dar zdrowia, a Matki Założycielki niech będą przykładem przeżywania wszystkich doświadczeń życiowych w duchu miłosiernej służby Bogu i ludziom.