Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Przygotowania do ślubów wieczystych

 

Dwudziestego trzeciego czerwca br. rozpoczęłyśmy nasze wspólne przygotowanie do ślubów wieczystych. Gości nas prowincja warszawska w domu formacyjnym w Zalesiu Górnym; jest nas cztery: s.M. Irma z Litwy, s.M. Michalina z Nysy i s. Maria i s.M. Goretti z Warszawy.

Siostry z Ojcem Ariuszem Małyska OFM Cap

Siostry z Ojcem Ariuszem Małyska OFM Cap

Czas przygotowań spędzamy bardzo intensywnie. Wraz z siostrami odnowy duchowej uczestniczyłyśmy w kursie „Jan umiłowany uczeń” prowadzonym przez szkołę nowej ewangelizacji z Lublina. Każdego dnia odbywają się wykłady, jak dotąd: z liturgiki, z teologii życia konsekrowanego z teologii duchowości, jak również zajęcia praktyczne tj: kurs ikebany i aranżacji kompozycji kwiatowych w kościele. Czas popołudniowy wykorzystujemy na osobistą modlitwę, studium, adorację Najświętszego Sakramentu i budowanie wspólnoty. Zalesie jest dla nas gościnnym domem, gdzie doświadczamy życzliwości i troski sióstr.

W niedzielę 8 lipca br. brałyśmy udział w jubileuszu 50-lecia życia zakonnego s.M. Jolanty i s.M. Sabiny, który odbywał się w kaplicy Najświętszego Serca Jezusa w Szpitalu św. Elżbiety na warszawskim Mokotowie. Był to dla nas szczególny czas dziękczynienia za wierną służbę sióstr oraz okazja do zwiedzenia tego pięknego szpitala, związanego z historią prowincji warszawskiej. Po Mszy jubileuszowej otrzymałyśmy błogosławieństwo na czas przygotowań do ślubów wieczystych od J.E. Księdza Bp. Romualda Kamińskiego i wyruszyłyśmy na pielgrzymkę do Niepokalanowa, gdzie zaczerpnęłyśmy ducha św. Maksymiliana Kolbe, a następnie udałyśmy się do pobliskiej Żelazowej Woli – miejsca narodzenia Fryderyka Chopina.

Czas naszych przygotowań upływa nam bardzo szybko dlatego polecamy się modlitwie sióstr i zapewniamy o naszej pamięci przed Panem. „Niechaj duch Twój o św. Elżbieto, żyje nadal w sercach naszych”. 

Siostry Wieczystki