Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Jubileusz w Otwocku

 

Dnia 14 lipca br. o godz. 11.00 kaplica sióstr w Otwocku napełniła się po brzegi, tego dnia dziękowaliśmy za 70 lat życia zakonnego s.M. Stanisławy Sowińskiej i za 50 lat życia zakonnego s.M. Bożeny Jabłońskiej.


Siostry Jubilatki s.M. Bożena (po lewej) s.M. Stanisława (po prawej)

Siostry Jubilatki s.M. Bożena (po lewej) s.M. Stanisława (po prawej)

Jubileuszowej Mszy św. przewodniczył Ksiądz Prałat Bogdan Sankowski a koncelebrował o. Roman Tomanek MSF. W uroczystości jubileuszowej wzięły udział siostry, rodzina i przyjaciele sióstr jubilatek.

W wygłoszonym słowie Bożym Ksiądz Prałat nawiązując do słów św. Siostry Faustyny o wartości życia zakonnego: „Rozpoznałam, że istnienie świata podtrzymują dusze wybrane, to jest zakony. Biada światu jeśli zabraknie zakonów” (Dz 1434), podkreślił charakterystyczny rys ekspiacyjny duchowości zakonnej, jako szczególne zadanie zgromadzeń zakonnych w dzisiejszym zagubionym świecie. Świadectwo 70-ciu i 50-ciu lat życia zakonnego zachęca do wierności zasadom i wartościom raz wybranym. Uczestnicząc w takiej uroczystości jesteśmy zaproszeni do naśladowania sióstr jubilatek w ich miłości do Pana Boga i Kościoła. Po uroczystej Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni na świąteczny obiad.