Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

U Matki Bożej w Gietrzwałdzie

 

„Jeśli ludzie gorliwie się modlić będą, wówczas Kościół nie będzie prześladowany, a osierocone parafie otrzymają Kapłanów” (Z objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie 1877r.)

Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

W niedzielę 15 lipca br. siostry przygotowujące się do ślubów wieczystych wraz z postulantkami wyruszyły na teren przepięknej Warmii do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jest to jedyne miejsce objawień na terenie naszej ojczyzny zatwierdzone przez Stolicę Apostolską, potocznie nazywane polskim Lourdes. Matka Boża objawiła się tutaj 140 razy na przyparafialnym klonie dwóm dziewczynkom Justynie i Barbarze, zachęcając lokalną społeczność do nieustannej modlitwy różańcowej, która jest ratunkiem dla świata. Watro pamiętać, że Maryja mówiła do dziewczynek w języku polskim co było dla ludzi znakiem nadziei na odzyskanie niepodległości oraz stanięciem pod stronie uciskanego narodu. W miejscu objawień wypłynęło źródło, stąd też powiązanie tych objawień z Lourdes.

 Miałyśmy możliwość cały dzień spędzić u Matki Bożej, aby powierzyć Jej nasz czas przygotowań do ślubów i do nowicjatu. Jest to cudowne miejsce, przemawia za tym piękno otaczającej przyrody, źródełko, ale również wyjątkowe wnętrze świątyni, sprzyjające skupieniu, zachęcające do pozostania przy Sercu Matki. Dziękujemy za czas pielgrzymowania i powierzamy Pani Gietrzwałdzkiej naszych bliskich i naszą rodzinę zakonną.