Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie Siostry Nowicjuszki z Rodziną

 

Nowicjat jest czasem przygotowań do złożenia ślubów zakonnych. W naszym Zgromadzeniu trwa rok w domu nowicjatu w Puszczykowie koło Poznania.

rodzice (1) (Copy).JPG

Przed wyjazdem na czas wspólnej formacji w Puszczykowie siostry nowicjuszki spotykają się z rodzicami i najbliższymi, aby podzielić się swoją radością z przyjęcia habitu i rozpoczęcia nowego etapu formacji zakonnej. W ostatnią sobotę 4 sierpnia br. do Zalesia przyjechała rodzina naszej Siostry Nowicjuszki.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą dziękczynną za dar powołania Siostry M. Elżbiety, za jej Rodziców i bliskich. We Mszy świętej wzięli udział Rodzice Siostry M. Elżbiety, rodzeństwo, oraz rodzina zakonna. Ksiądz Kapelan Czesłąw Wójkowski w słowie Bożym nawiązał do wiersza ks. Twardowskiego „Chcę iść za Tobą Jezu, nie dzień, nie tydzień, nie rok, ale całe życie”. Po Mszy świętej wszyscy goście udali się wraz z siostrami na obiad do refektarza zakonnego. Tam Siostra Nowicjuszka otrzymała błogosławieństwo od Rodziców na czas formacji w nowicjacie, i złożyła na ich ręce podziękowania za trud wychowania, naukę wiary i miłość jaką otrzymała w domu rodzinnym. Niech ten wybór Jezusa, będzie trwały „nie na dzień, tydzień, rok…ale na całe życie”.