Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

25 - lat życia zakonnego s.M. Łukaszy

 

Jubileusz Zakonny jest czasem szczególnych łask. To święto konkretnej siostry, ale rówież  Zgromadzenia i Prowincji. W niedzielę  5 sierpnia br. wspólnota Sióstr w Zalesiu wraz ze wspólnota parafialną obchodziła Jubileusz 25 – lecia życia zakonnego Siostry M. Łukaszy.

Mszy świętej jubileuszowej w kościele św. Huberta w Zalesiu Górnym przewodniczył Ksiądz Henryk Korzeniowski SDB, a koncelebrował ją Ksiądz Czesław Wójkowski SDB. W uroczystości wzięli udział Rodzice i rodzina Siostry M. Łukaszy, siostry elżbietanki na czele z Siostrą Prowincjalną M. Samuelą i Siostrą Wikarią M. Benedyktą, siostry z innych zgromadzeń i parafianie. Siostra Jubilatka uroczyście odnowiła swoje śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w duchu św. Elżbiety i Matek Założycielek  naszego Zgromadzenia.

Po zakończonej Eucharystii słowa wdzięczności wyraziła Siostra M. Łukasza: „Nie umiem dziękować Ci Panie, bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie i naucz mnie życiem dziękować”. Po zakończonej uczcie duchowej Siostra Jubilatka wraz z Kapłanami, Współsiostrami oraz zaproszonymi gośćmi udały się na uroczysty obiad do domu zakonnego.