Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Żywy pomnik Jana Pawła II

 

Dzień Papieski to szczególny czas dla tych Polaków, dla których święty Jan Paweł II był nie tylko ich wielkim rodakiem, ale przede wszystkim człowiekiem, którego nauczanie obalało wiele murów tych materialnych jak i duchowych.

1398249741.jpg

W przeddzień Dnia Papieskiego nasze siostry i postulantki uczestniczyły w evencie zorganizowanym przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który odbywał się o godz. 15.00 na Placu Zamkowym. Młodzież wraz ze zgromadzonymi przechodniami zatańczyła Belgijkę i kilka innych tańców integracyjnych. Siostra M. Vianneya wraz ze wspólnotą studencką Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia z Warszawy prowadziła miasteczko integracyjne w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie.

W niedzielę 13 października br. w parafii Świętego Huberta w Zalesiu Górnym uczciliśmy pamięć naszego Wielkiego Rodaka, Jana Pawła II, który jest z nami w sposób szczególny w Relikwiach. Wolontariusze sprzedawali kremówki papieskie, a stypendyści Fundacji na każdej Mszy świętej dzielili się swoim świadectwem. Wielką radością dla nas był udział w świadectwach naszej postulantki Jolanty. Wieczorem udaliśmy się na Koncert Galowy z Okazji XIX Dnia Papieskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Deo gratias

 
W KościeleKatarzyna Mróz