Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Niedziela Dobrego Pasterza

 

12 maja br. w IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza obchodziliśmy 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu na ten dzień Ojciec Święty Franciszek nawiązał do niedawnego synodu biskupów na temat młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

„Każdy z nas mierzy się z pragnieniami niesionymi w sercu, angażuje się w działania, które – jak ufa – okażą się owocne, wyrusza na morze wielu możliwości, poszukując właściwego kursu, który mógłby spełnić jego pragnienie szczęścia” – napisał. Orędzie nosi tytuł: „Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga”.


Tego dnia nasze siostry gościły w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, aby dzielić się swoim powołaniem i prosić o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Z tej parafii pochodzi nasza Siostra M. Karola, która z wielką wdzięcznością skierowała słowo do Księdza Prałata – swojego proboszcza oraz sióstr szarytek i urszulanek, które przygotowywały ją do sakramentu Pierwszej Komunii św. oraz wszystkich parafian. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo Swoje” – w Tygodniu Modlitw o Powołania szczególnie pamiętajmy o tej intencji.