Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Majówka na Wigrach

 

W majówkę 2019 r. odbył się wyjazd rekolekcyjny na Wigry. Wzięło w nim udział 5 osób: Weronika, Wiktoria, Piotrek, Łukasz oraz s. Karola, która zorganizowała cały wyjazd. Mimo, że nie znaliśmy się wcześniej, podczas pobytu na Suwalszczyźnie świetnie się zintegrowaliśmy i baaardzo polubiliśmy. 

To był dla nas bardzo pożyteczny czas, dzięki któremu mogliśmy jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga, dać świadectwo naszej wiary, porozmawiać na różne trudne dla nas tematy oraz oczywiście wypocząć od codziennych zajęć i spędzić czas w bardzo miłym towarzystwie. Codziennie wspólnie odmawialiśmy Jutrznię, Nieszpory oraz uczestniczyliśmy w Mszy świętej i nabożeństwie majowym. Nie zabrakło też wyjść do wielu miejsc m.in. do Aqua Parku, przepięknych kawiarni, na wyprawę kajakową, koncert, zwiedzanie średniowiecznego klasztoru kamedułów oraz wycieczkę z leśniczym pokazującą nam okoliczną przyrodę. Wieczorami siadaliśmy przy stole i graliśmy w gry planszowe, oglądaliśmy film, lub po prostu rozmawialiśmy. 

 

Podczas pobytu na Wigrach poznaliśmy też wiele kochanych osób: ciocię Aurelię, u której spaliśmy w gospodarstwie, panią Asię, naszą sąsiadkę, która częstowała nas swoimi świeżo złowionymi rybami, panią Gosię, pana Tomka, Różę i Benedykta, którzy mieszkają w okolicznej miejscowości i nie raz dotrzymywali nam towarzystwa, a nawet zaprosili nas do siebie na grilla, a także księdza Jacka, który prowadził specjalnie dla nas konferencję i dzielił się z nami swoim świadectwem i wiedzą. Opowiedział nam też o świętym Józefie i niezwykłym działaniu Matki Bożej oraz jak ważne jest odmawianie różańca. 

 

To był niezwykły czas, który zdecydowanie zapamiętamy na bardzo długo... Każdy wyjazd z siostrami Elżbietankami wnosi coś dobrego do naszego życia. Za każdym razem uczymy się czegoś nowego oraz dzielimy się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Siostra Karola włożyła całe serce w przygotowanie naszej majówki i cały czas się o nas bardzo troszczyła, aby każdy dzień był jeszcze lepszy od poprzedniego. I właśnie tak było! Zachęcamy wszystkich na na taką przygodę za rok!!! 

Weronika