Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie Sióstr Przełożonych

 

Kolejne spotkanie sióstr przełożonych lokalnych odbyło się u Matki Bożej. Tym razem siostry pielgrzymowały do Świętej Lipki, gdzie wznosi się piękna barokowa bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Dzień skupienia poprowadził o. Aleksander Jacyniak SJ – proboszcz tutejszej parafii, pochylając się nad tematem świętości w kontekście wezwań litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Adhortacji „Gaudete et exsultate” papieża Franciszka: „Na przestrzeni wieków kształtowała się pobożność Kościoła, jedną z dróg tej pobożności jest duchowość pasyjna. Zatrzymanie się przy tajemnicy cierpiącego i samotnego Chrystusa, zapoczątkowało dialog człowieka z samotnością Jezusową. Odkryto lekkie jarzmo Jezusa w przyjęciu Jego męki. Mieć serce takie jak On – w tym mieści się cała tajemnica”. Ojciec zachęcał do spojrzenia w głąb własnego serca, aby zadać sobie pytanie o tajemnicę Jezusowego Serca. Siostry miały możliwość podjęcia tej refleksji podczas adoracji i modlitwy osobistej. Ojciec proboszcz oprowadził nas również po muzeum, które gromadzi wiele wartościowych eksponatów. Przybliżył nam również historię tego pięknego sanktuarium. Po Mszy świętej uczestniczyłyśmy w koncercie organowym. Warto dodać, że świętolipskie organy są jednymi z najpiękniejszych i unikalnych w Polsce. Wieczorem Siostra Prowincjalna zaprosiła siostry na lody z okazji 1 czerwca. \

Kolejny dzień był poświęcony na  omówienie spraw prowincji i spotkanie z Siostrą Prowincjalną. Po czym Siostra Przełożona Urszula zaprosiła wszystkie siostry do Giżycka, na pyszne ciasto i kawę oraz spacer nad Jezioro Niegocin. Dziękujemy Siostrze Prowincjalnej za zorganizowanie naszego spotkania w Świętej Lipce i za wielką troskę o nasze wspólnoty.