Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Oto jestem Panie bo mnie wezwałeś

 

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasz dom w Zalesiu Górnym napełnił się radością. Tego dnia swoje I śluby złożyła s.M. Elżbieta Maciejewska. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Jacek Pawelczyk.

Przed rozpoczęciem Mszy świętej siostra otrzymała błogosławieństwo rodziców, na drogę życia konsekrowanego. Po błogosławieństwie z zapaloną świecą symbolizującą czuwanie na przyjście Oblubieńca, została procesjonalnie wprowadzona do kaplicy gdzie rozpoczęła się uroczystość I profesji zakonnej. W homilii Ksiądz Proboszcz nawiązał do „Hymnu o miłości”, podkreślając że dar życia konsekrowanego jest odpowiedzią na Bożą miłość. Po zakończonej homilii siostra M. Elżbieta w uroczysty sposób potwierdziła swoją gotowość oddania życia Panu Bogu wypowiadając formułę ślubów:

„mam zdecydowaną wolę poświęcić się Panu Bogu i w stanie zakonnym naśladować Chrystusa. Dlatego ślubuję (…) żyć w czystości Bogu poświęconej, ubóstwie i posłuszeństwie”.

Ważnym dopełnieniem tej formuły ślubów było podpisanie jej na ołtarzu, gdzie sprawowana jest Msza święta. W ten sposób siostra neoprofeska połączyła się  z ofiarą Chrystusa.

Kochaną Siostrę M. Elżbietę powierzamy Najświętszej Maryi Pannie prosząc, by towarzyszyła jej na drodze realizacji powołania zakonnego, aby mogła każdego dnia wyśpiewać swoim życiem radosne: Magnificat.