Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Exodus Młodych

 

W dniach 20-23 sierpnia br. nasze siostry wraz z wolontariuszami wspólnoty „Zostaw ślad” z Zalesia Górnego uczestniczyły w spotkaniu młodych w Zwierzyńcu k. Zamościa. W spotkaniu tym wzięło udział ok. tysiąca osób z całej Polski, poszukujących Boga i pragnących pogłębić swoją wiarę.

Wyjątkowym gościem spotkania był Ojcem John Bashabora, który zachęcał młodych do uwielbiania Boga w każdym czasie. Całe spotkanie było wielkim uwielbieniem. Od pierwszego dnia trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, codziennie kapłani spowiadali rzesze młodych, a punktem centralnym każdego dnia była Eucharystia. W spotkaniu wzięło udział wiele znanych i lubianych gwiazd tj: tancerka - Ida Nowakowska, muzyk- Grzegorz Kasjaniuk, organizator wydarzenia „Jezus na stadionie” - ks. Rafał Jaroszewicz; oraz znane zespoły chrześcijańskie: Good God, Muode Koty, Exodus 15.

Exodus oznacza wyjście. Celem spotkania młodych było wyjście z dotychczasowych schematów działania, z lenistwa i braku czasu na modlitwę, wyjścia ze złych skłonności i relacji. Ufamy, że Pan dotknął wielu serc zapalając w nich ducha żarliwości i odwagi dawania świadectwa wierze.