Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Wakacje w Krynicy

 

Wakacje to wyjątkowy czas regeneracji, odnowienia sił duchowych i fizycznych potrzebnych nam do podejmowania codziennej posługi. Nasza neoprofeska s.M. Elżbieta przeżywała swoje wakacje wraz z siostrą Mistrzynią M. Katarzyną w Krynicy.

Beskid Sądecki jest to piękny zakątek Polski, dość mało znany a niezwykle urokliwy. Każdego dnia mogłyśmy podziwiać tu piękno stworzenia podczas górskich wędrówek. Największym wyzwaniem była oczywiście Jaworzyna, ale każdy nawet najmniejszy szlak zaskakiwał nas przepięknymi widokami. Dla Siostry M. Elżbiety wycieczki te były wyzwaniem, ale też wielką radością.

W naszym Zgromadzeniu przeżywamy Rok św. Elżbiety, naszej Patronki. Dzięki życzliwości Siostry Prowincjalnej M. Samueli mogłyśmy w czasie wakacji odbyć pielgrzymkę do Sarospatak na Węgrzech. Jest to miejsce narodzenia naszej Patronki. Czas spędzony w ojczyźnie św. Elżbiety rozpalił w nas ducha elżbietańskiej miłości i pokory. Pragniemy z odnowionymi siłami naśladować Jej życie i świętość. Bóg zapłać za wszelkie dobro Siostrze Przełożonej M. Rafale i siostrom z Krynicy oraz Siostrze Przełożonej M. Kanizji i siostrom z Sarospatak.