Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Miasto Aniołów

 

W tym roku obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odbywał się w Toruniu pod hasłem ”Toruń Miasto Aniołów”, w dniach 18 – 30 lipca i wzięły w nim udział dwie siostry: s.M. Dominika Suchocka - kierownik grupy i s.M. Salezja - wychowawca grupy.

Grupę, którą prowadziła s.M. Dominika liczyło 129 stypendystów z 12 diecezji w Polsce: kieleckiej, legnickiej, rzeszowskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej, tarnowskiej, warszawsko-praskiej, włocławskiej, drohiczyńskiej, elbląskiej, ełckiej i gnieźnieńskiej. Duszpasterzem był ksiądz Rafał Mierzejewski z diecezji radomskiej i ojcowie misjonarze z Etiopii i Argentyny wraz z 15-osobową kadrą. Grupę, której wychowawcą była s.M. Salezja tworzyło 14 stypendystów z diecezji: siedleckiej, warszawskiej, białostockiej i zamojsko-lubaczowskiej. Kierownikiem całej grupy liczącej 70 stypendystów była p. Ewa Mężyk z diecezji radomskiej wraz z duszpasterzem ks. Kamilem Kozakowskim z diecezji płockiej.

Jak co roku, stypendyści przyjeżdżają na obozy, aby pogłębić swoją wiarę, nawiązać więzy we wspólnocie stypendystów i poznać historię i kulturę regionu. W programie naszego obozu znalazły się m.in. Planetarium, Młyn Wiedzy, zwiedzanie Katedry i Starówki Torunia, zwiedzanie Ratusza staromiejskiego, odwiedziliśmy Dom Eskenów - Muzeum Historii Torunia. Zapoznaliśmy się również z ofertą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach i pokazach tej uczelni. Uczestniczyliśmy w Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji oraz w zajęciach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej pod hasłem „Zrozumieć Media”. Jednym z punktów programu była wycieczka do Górska - miejsca porwania błogosławionego księdza Popiełuszki oraz gry integracyjne na Barbarce. Podczas całego obozu młodzi ludzie z radością dzielili się swoją wiarą, emanowali entuzjazmem i młodością.

Już dziś wiemy, że obóz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w przyszłym roku odbędzie się w Krakowie i oczywiście nas tam nie zabraknie.