Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Skupienie sióstr w Niepokalanowie

 

W dniach 6-8 września 2019 r. odbyło się formacyjne spotkanie sióstr do dziesięciu lat po ślubach wieczystych. Spotkanie odbyło się w Niepokalanowie, koordynatorem spotkania była S. Wikaria M. Benedykta Konobrodzka, prowadzącym O. Ireneusz Klimczak OFMConv.

Konferencje oraz homilia były oparte na trzech myślach: modlitwie jako centrum życia zakonnego, przywiązaniu i ukochaniu obranej formie życia oraz zaufaniu Woli Bożej. Po krótce streszczając: aktywizm bez modlitwy prowadzi do wypalenia, sprawia że zakonnik traci z oczu to co najważniejsze w naszym życiu czyli Chrystusa, a w rezultacie traci zdolność życia ślubami i odchodzi. Dalej O. Ireneusz mówił o ukochaniu wspólnoty, trudach ale i sile płynącej z bycia razem, przełamywaniu lodów i wspólnym zmaganiu się z rzeczywistością, miłości braterskiej w Chrystusie. Trzeci aspekt to Wola Boża ściśle związana ze ślubem posłuszeństwa. Ojciec Klimczak ujął to tak: Pan Jezus pcha nas w dobrą stronę i tylko prosi żebyśmy nie zaciągali hamulca. Chodzi o to, aby nie zamykać się na Boże Plany w swoich pomysłach. Całość okraszona licznymi cytatami, poczuciem humoru i prawdziwie ojcowską dobrocią na pewno na długo zapadnie nam w sercach.

Spotkanie było okazją do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu zarówno w pierwszej kaplicy św. O. Maksymiliana jak i nowopowstałej Kaplicy Pokoju. Siostra Wikaria przygotowała jeszcze małe niespodzianki. Zwiedzałyśmy Żelazową Wolę oraz nawiedziłyśmy Kaplicę Matki Boskiej Jazłowieckiej w Szymanowie, gdzie historię figury oraz zgromadzenia Sióstr Niepokalanek przybliżyła nam S. Wirginia CSIC. Na koniec byłyśmy w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej (Kościół Stacyjny) w Miedniewicach.

Serdeczne Bóg zapłać Siostrze Prowincjalnej za możliwość naszego spotkania, a Siostrze Wikarii za okazane dobro, wspólną modlitwę i wszelką życzliwość.