Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

U matki Bożej w Gietrzwałdzie.

W pierwszą sobotę października, odbyło się spotkanie dla osób konsekrowanych z północno-wschodnich diecezji Polski w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Wzięło w nim udział 12 naszych sióstr. Spotkanie było okazją przygotowania duchowego do rozpoczynającego się Roku Życia Konsekrowanego.

W pierwszej konferencji ks. Prałat Marian Szczepiński z Diecezji Pelplińskiej podkreślił rolę modlitwy w życiu osoby konsekrowanej i pierwszeństwo kontemplacji nad apostolatem. Ksiądz prelegent zwrócił uwagę na potrzebę wpatrywania się w Oblicze Oblubieńca w adoracji i poprowadził nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą uwielbienia. Drugim punktem dnia skupienia była modlitwa różańcowa przed Wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia, Pani Gietrzwałdzkiej. Siostry prosiły o dar nowych powołań.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Antoniego Dydycza. Po przerwie uczestniczyłyśmy w nabożeństwie Podwyższenia Krzyża oraz konferencji „Jeśli chcesz iść za Mną, weź swój krzyż” wygłoszonej przez ks. Dariusza Sonaka z Archidiecezji Warmińskiej. Modlitwą kończącą dzień skupienia była koronka do Miłosierdzia Bożego przy Kapliczce Objawień.

 

Galeria →