Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Różaniec do granic

 
Różaniec do granic (8) (Copy).JPG

Odpowiadając na ogólnopolską inicjatywę Różańca do granic wyruszyłyśmy 07. 10 . 2017 we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej do Węgielszyna, małej miejscowości oddalonej około 11 kilometrów od granicy naszego kraju z Rosją, a w której od roku pracuje s. Urszula, by razem z duszpasterzem Parafii pw. Św. Józefa Robotnika ks. Zbigniewem Chmielewskim, księżmi dekanatu Giżyckiego i innymi przybyłymi kapłanami   wziąć czynny udział w pięknej inicjatywie modlitewnej obejmującej naszą Ojczyznę.


Różaniec do granic (2) (Copy).JPG

Podobnie jak w całej Polsce spotkanie rozpoczęło się konferencją, którą wygłosił ks. Bogdan Brusiło, proboszcz w Radziejach. O godz. 11.00 miała miejsce Msza Św. koncelebrowana przez pięciu kapłanów. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Jerzy Fidura, dziekan dekanatu Św. Krzysztofa w Giżycku. Koncelebrowali ją: Ks. Arkadiusz Rakoczy, proboszcz par. MB Nieustrajającej Pomocy w Duczkach (diecezja warszawsko-praska), ks. Jakub Korczak, wykładowca WSD Diecezji Warszawsko - Praskiej i WSD Diecezji Siedleckiej, ks. Bogdan Brusiło proboszcz w Radziejach, ks. Zbigniew Chmielewski, proboszcz w Węgielszynie. Obecny był także ks. Marcin Jakubowski z Giżycka. Następnie miejscowy proboszcz przewodniczył nabożeństwu eucharystycznemu.


Po przewie wyruszyliśmy na różańcowy szlak do kościoła filialnego w Perłach. Trasa liczyła ok. 9 km. Modlitwie różańcowej przewodniczył ks. Jakub wspólnie z ss. elżbietankami z Giżycka. Zakończenie miało miejsce o godz. 16.00. W tym spotkaniu modlitewnym wzięło udział ok. 200 osób, w tym najliczniejsza grupa licząca 87 pielgrzymów przybyła z parafii Duczki k. Wołomina. Ponadto przybyli pielgrzymi z Ełku, Giżycka, Pozezdrza, Radziej, Węgorzewa i innych miejscowości.

 
W SłużbieKatarzyna Mróz