Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie w Kodniu

 

Ostatnia Kapituła Generalna podjęła nowe formy odnowy duchowej dla sióstr naszego Zgromadzenia. Przy dzisiejszym zabieganiu apostolskim i podejmowanej pracy zawodowej trzeba znaleźć czas na bliższe spotkanie z naszym Oblubieńcem i wzajemne ze sobą. Bardzo ważne miejsce w programie formacji permanentnej zajmuje grupa sióstr do dziesięciu lat po profesji wieczystej. Według wskazań Kapituły siostry te uczestniczą dodatkowo w weekendowych skupieniach formacyjnych poza rekolekcjami dwa razy do roku.

Pierwsze spotkanie tej grupy sióstr w naszej prowincji odbyło się w dniach 20-22 października br. w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Dla sióstr był czas odejścia od codzienności i zaczerpnięcia łask duchowych w tym pięknym zakątku Polski. Spotkanie poprowadził o. Jan Klubek OMI wieloletni ojciec duchowny w WSD Ojców Oblatów w Obrze, kapelan, spowiednik i rekolekcjonista sióstr zakonnych, a tematem spotkania była wiara Maryi.

kodeń3 (Copy).jpg

Podczas medytacji siostry kontemplowały obraz Matki Bożej Kodeńskiej - Matki Jedności. Obraz ten związany jest z cudownym uzdrowieniem Księcia Mikołaja Sapiehy, który w podstępny sposób wykradł go z papieskiej kaplicy i przywiózł do rodzinnego zamku w Kodniu. Książę początkowo ukarany za świętokradztwo potem zostaje zrehabilitowany za swoją postawę wierności Kościołowi, a obraz ze względu na ogromny kult pozostaje w kościele św. Anny w Kodniu, gdzie znajduje się obecnie. Kodeńskie sanktuarium położone jest nad brzegiem Bugu, stąd zachwyca pięknem przyrody. Jest to wspaniałe miejsce na odpoczynek i odnowę duchową. Dziękujemy za umożliwienie nam tego spotkania i polecamy całą naszą prowincję i Zgromadzenie Matce Jedności.