Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

V-lecie Szkolnego Koła Caritas w Radzyminie

 

Dnia 12 grudnia 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas obchodzili pięciolecie swojej działalności.

Z tej okazji Wolontariusze wraz z Siostrą Salezją i Panią Edytą Kuźkowską przygotowali przepiękne jasełka, pt: „Dziewczynka z zapałkami”. Miłość i pokój to kluczowe słowa przesłania jasełek. Ogromne wrażenie na gościach zrobiło wykonanie „Kolędy Polskich i Syryjskich Rodzin”. Następnie zostało odcztane sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas, do którego była dołączona prezentacja, następnie goście mogli zobaczyć filmik promujący nasz wolontariat. Gośćmi honorowymi byli: Wicedyrektor Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej ks. Rafał Paździoch, Burmistrz Radzymina Pan Krzysztof Chaciński, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Dobrzyniecki, Siostry Elżbietanki i Siostry Albertynki, Rada Rodziców, Wychowawcy, Nauczyciele oraz Rodzice Wolontariuszy. Podczas spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Osiecka - Chmielewska z ramienia praskiej Caritas została odznaczona przez Dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej ks. Kamila Chojnackiego medalem „Dobry jak chleb”, za działalność dobroczynną.

W tym dniu popłynęło wiele podziękowań pod adresem Siostry Salezji, która w działalność Caritas i formację Wolontariuszy wkłada całe serce, zapał i energię. Podziękowania otrzymali  również Wolontariusze, którzy działają nie tylko na terenie szkoły, ale przede wszystkim Diecezji Warszawsko- Praskiej i można śmiało powiedzieć, że pomagamy krajom trzeciego świata. By nasza działalność była widoczna wykorzystujemy w tym celu nowoczesne formy przekazu tj. strona na facebooku Wolontariat Młodzieżowy Caritas Radzymin, gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje o podejmowanych działaniach. O naszych akcjach można również przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce zajęcia pozalekcyjne Szkolne Koło Caritas. Pięć lat działalności, to przede wszystkim pięć lat konkretnego dobra dla drugiego człowieka. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wspierają nasze działania.

                             Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Radzymina