Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Niedziela Miłosierdzia

 

„ Pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być Świętem miłosierdzia. (Dz 49). Pragnę, ażeby kapłani głosili to Wielkie Miłosierdzie Moje względem dusz grzesznych. Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie grzesznik. Palą Mnie płomienie Miłosierdzia, chcę je wylać na dusze ludzkie. (Dz 50).


W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku św. Jan Paweł II  ogłosił to święto dla całego Kościoła. Jest ono nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także ma być dniem łaski dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza ratunkiem dla grzeszników. W niedzielę 23 kwietnia br. o godz. 15.00 wierni gromadzili się w kościołach na modlitwie wypraszając łaskę miłosierdzia Bożego dla świata. W parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym nasze siostry wraz z wolontariuszami ŚDM poprowadziły czuwanie modlitewne, w którym wzięli udział licznie zgromadzeni parafianie. 


„Dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do Spowiedzi i Komunii Świętej – dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Całe morze łask wylewam na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”

(Dz 53).  


Prosiłyśmy Pana Jezusa w tej modlitwie, aby uczynił nas narzędziami w Swoich dłoniach, byśmy stawały się prawdziwymi siostrami miłosierdzia.