Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Ognisko wolontariatu

 

W czwartek 22 czerwca br. na działce przy naszym domu w Zalesiu Górnym odbyło się ognisko wolontariatu ŚDM. Po wieczornej Mszy Świętej przybyli do nas kapłani, animatorzy i wolontariusze ŚDM, aby zakończyć rok formacji najmłodszej wspólnoty naszej parafii.

Wspólnota wolontariatu zawiązała się przed Światowymi Dniami Młodzieży - Kraków 2016. Jej zadaniem było przygotowanie parafii do przyjęcia pielgrzymów, oraz zorganizowanie pobytu naszych zagranicznych gości.

Grupa wolontariuszyw odpowiedzi na słowa zachęty do działania Ojca Świętego Franciszka, postanowiła kontynuować w parafii dzieło wolontariatu. Nazwa grupy „Zostaw ślad” została też zaczerpnięta z katechez Ojca Świętego z Krakowa. Przez cały rok młodzi angażowali się w rozmaitą pomoc na terenie naszej parafii i uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych. Wspólne ognisko było okazją do podsumowania rocznej pracy i podziękowania kapłanom i animatorom za koordynację grupy i pomoc w prowadzeniu spotkań formacyjnych. Mamy nadzieję, że ta wspólnota nadal będzie się rozwijać „zostawiając ślady” miłości w sercach.