Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Pielgrzymka Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety

 

W Roku Jubileuszowym naszego Zgromadzenia Członkinie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety, podopieczni i sympatycy w dniach 22-25 czerwca br. odbyli pielgrzymkę nawiedzając święte miejsca: Gidle, Częstochowę, Prudnik, Nysę, Bardzo Śląskie, Wambierzyce, Krzeszów i Legnicę – miejsce Cudu Eucharystycznego.

Dnia 23 czerwca byłyśmy w Nysie, Kolebce naszego Zgromadzenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ugoszczenie nas w Domu Macierzystym. W serdecznej i pełnej rodzinnego ciepła atmosferze posililiśmy ciało i duszę. W kaplicy zakonnej uczestniczyliśmy we Mszy św., a potem odmówiliśmy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zredagowany przez Matki Założycielki oraz ucałowaliśmy relikwie bł. Marii Luizy Merkert. Mieliśmy też możliwość obejrzenia filmu ukazującego historię ziemi nyskiej i dzieło życia bł. Marii Luizy.

wspólnota apostolska (21) (Copy).JPG

Z Siostrą M. Michaliną, naszym przewodnikiem, byłyśmy też na cmentarzu, gdzie spoczywają pierwsze siostry. Mogłyśmy też nawiedzić grób Sióstr Męczenniczek, który znajduje się w ogrodzie Domu Sióstr Emerytek na Słowiańskiej. Zginęły one w obronie czystości w okrutnych okolicznościach z rąk bolszewików wiosną 1945 roku. Jest to bardzo mocne świadectwo dla nas, a szczególnie dla młodzieży pielgrzymującej z nami – Kamil, Patryk, Tolek, Michał, Justyna, Aleksandra, Patrycja, Kasja i Pola. Dziękujemy Wspólnocie Domu Prowincjalnego w Nysie za gościnne i siostrzane przyjęcie, które na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci. Jako Wspólnota Apostolska św. Elżbiety zapewniamy Siostry o naszej pamięci w modlitwie i życzymy, by dzieło Matek Założycielek nadal było kontynuowane.

W bazylice w Krzeszowie cała nasza Wspólnota doświadczyła wielkiej łaski. Pielgrzymujący z nami Pan (mąż jednej z członkiń naszej Wspólnoty) po wielu, wielu latach przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjął Komunię św. – chwała Panu, Alleluja!

W każdym miejscu, gdzie pielgrzymowałyśmy mogłyśmy doświadczyć wielu Bożych łask i podziwiać piękno zwiedzanych miejsc.

                                                                       Członkinie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety