Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Rekolekcje dziewcząt

 

„PASCHA” to temat przewodni tegorocznych rekolekcji, które odbyły się w dniach 22-26 stycznia 2018 w Zalesiu Górnym.


pascha-reko (27) (Copy).JPG

Dziewczęta pod czujnym okiem s. Dominiki i s. Salezji zgłębiały treści biblijne z Księgi Wyjścia dotyczące historii narodu wybranego jakim jest wyjście z uciemiężenia niewoli egipskiej do wolności jaką daje śmieć i Zmartwychwstanie Chrystusa, aby umieć to wszystko przenieść na codzienne życie. Każdego dnia podczas konferencji, zajęć tematycznych, wspólnych spacerów czy warsztatów towarzyszyła nam miła, spokojna i rodzinna atmosfera. Podczas czasu wolnego dziewczęta z iście godną naśladowania wytrwałością, obdarowywały siebie nawzajem swoją radością i dzieliły się różnymi doświadczeniami z ich młodego życia. Z dumą i radością patrzyłyśmy na to jak pracują w grupach, jak pięknie i aktywnie uczestniczą we Mszy świętej, jak chętnie odpowiadają na każdą naszą propozycję oraz jak uważnie słuchały konferencji.

Kochane dziewczęta bardzo wam za ten czas dziękujemy. Zapraszamy na kolejne nasze rekolekcje i skupienia. Kolejne skupienie już 3 marca w Giżycku w naszym domu.

Z całego serca dziękujemy bardzo wszystkim siostrom z Zalesia za okazaną życzliwość, zrozumienie i otwartość na nasze potrzeby.