Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Spotkanie sióstr w Gizycku

 

„Nie mówię, że już to osiągnąłem i stałem się doskonałym, ale pędzę, abym też to zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa” (Flp 3,12). Dla sióstr po ślubach wieczystych, w ciągu pierwszych dziesięciu lat, odbywa się systematyczne i intensywne dokształcanie. (K 143.1)

Ostatnia Kapituła Generalna w trosce o formację sióstr po ślubach wieczystych, wprowadziła spotkania, które mają na celu zacieśnianie relacji wspólnotowych między siostrami oraz odnowę duchową. Kolejne takie spotkanie w naszej prowincji odbyło się w dniach 18-20 maja br. w Giżycku. Wyjazd do Giżycka, był okazją do wypłynięcia na głębię, ponieważ miasto położone jest nad pięknym jeziorem Niegocin. Pierwszy dzień poświęcony był na odnowę duchową. Wspólnie pielgrzymowałyśmy do Sanktuarium Matki Bożej Jedności w Świętej Lipce, gdzie posługują Ojcowie Jezuici.

O. Aleksander Jacyniuk SJ zaprosił nas do kaplicy klasztornej, gdzie wygłosił konferencję: „Najświętsze Serce Jezusa źródłem pojednania i przebaczenia w naszych wspólnotach”: „Serce to rozpalony do czerwoności punkt świadomości człowieka (Karl Rahner), należy do Boga samego, który je stworzył. Nasze serce zjednoczone z Jego kochającym Sercem, stanowi fundament trwałości wspólnoty. Musimy patrzeć sercem na tych ludzi, z którymi trudno się pojednać…prosić o to spojrzenie Jego Najświętsze Serce”. Po konferencji udałyśmy się do kościoła. Jest to perełka architektury baroku, wybudowana w 1618 r. w miejscu kultu Matki Bożej, objawiającej się wiernym na drzewie lipy. Kościół podniesiony został do rangi Bazyliki Mniejszej i słynie z Obrazu Matki Bożej Jedności oraz bogato zdobionych organów. Po wysłuchaniu koncertu organowego, uczestniczyłyśmy w nabożeństwie majowym i Eucharystii, a następnie w czuwaniu przed zesłaniem Ducha Świętego wspólnot Archidiecezji Warmińskiej.

W niedzielę po Eucharystii w Kościele św. Maksymiliana w Giżycku, kajakami i rowerami wodnymi wypłynęłyśmy na wody jeziora Niegocin. Czas naszego spotkania był oddechem duchowym i wypoczynkiem fizycznym. Dziękujemy Siostrze Przełożonej M. Urszuli i Siostrze M. Dominice za gościnę w domu w Giżycku.