Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Z postulantkami po Warszawie

 

W dniach 14-16 maja br. w Zalesiu gościliśmy wychowanków  Zakładu Opiekuńczego w Kędzierzynie Koźlu prowadzonego przez nasze Zgromadzenie. Chłopcy pod opieką sióstr; s.M. Rut i s.M. Samueli przyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Wizyta ta sprawiła nam wszystkim wiele radości. Swoim śpiewem i entuzjazmem chłopcy dzieli się z nami od pierwszej chwili swojego przyjazdu. Wspólnie z postulantkami wjechali na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwiali panoramę Stolicy. Kolejnym miejscem zwiedzanym przez grupę była Starówka, z Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta, Syrenką i Warszawską Katedrą.

Największym zainteresowaniem naszych gości cieszył się jednak Stadion Narodowy, który robi imponujące wrażenie. Nasz spacer po Warszawie zakończył się w Kościele Ojców Franciszkanów przy ul. Senatorskiej, gdzie Ojciec Lech, który pochodzi z Kędzierzyna Koźle, odprawił dla nas Mszę Świętą. Po powrocie z Warszawy do Zalesia na chłopców czekała jeszcze jedna niespodzianka. Siostra Przełożona M. Hanna umówiła nas na spotkanie z policjantami w zalesiańskim komisariacie. Było to bardzo sympatyczne spotkanie, połączone ze zwiedzaniem pomieszczeń komisariatu i krótką pogadanką na temat: „Bądź bezpieczny na drodze”. 

Kolejnego dnia nasi goście zwiedzali Centrum Kopernika, miejsce gdzie przez zabawę i ciekawe eksperymenty  przybliżane są dzieciom prawa fizyki i chemii. Mamy nadzieję, że to spotkanie nie było ostatnim, bo mamy jeszcze wspólnie wiele do zobaczenia. Dziękujemy za radość spotkania i zapraszamy ponownie.