Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Odnowa duchowa

 

W trosce o formację permanentną w naszym Zgromadzeniu, ostatnia kapituła generalna wprowadziła odnowę duchową dla sióstr, jako propozycję spotkań poświęconych nie tylko ćwiczeniom duchowym, ale również budowaniu głębszych relacji wspólnotowych.

odnowa zalesie (1) (Copy).JPG

Pierwsze takie spotkanie w naszej prowincji odbyło się w Zalesiu Górnym w dniach 24.06.- 02.07.2018 r. i wzięło w nim udział 23 siostry. Odnowa sióstr rozpoczęła się od kursu „Jan umiłowany uczeń”, który poprowadzili animatorzy ze szkoły nowej ewangelizacji z Lublina. Był to szczególny czas spotkania ze Słowem Bożym i z drugim człowiekiem. Kursy nowej ewangelizacji oparte są na egzegezie biblijnej połączonej z animacją wspólnotową. Siostry poprzez pracę w grupach współtworzyły te rekolekcje.

Było to nowe doświadczenie, które owocowało otwarciem na siebie, dzieleniem się radością i talentami… Po kilkudniowym kursie „Jan umiłowany uczeń” wykłady z liturgiki dla sióstr poprowadziła Siostra dr hab. Adelajda Sielepin (jadwiżanka). W swoich prelekcjach siostra podkreślała wartość relacji oblubieńczej z Chrystusem i jej znaczenie w przeżywaniu naszej konsekracji. Treści, które usłyszały siostry były pogłębiane na osobistej modlitwie i adoracji. Czas popołudniowy służył natomiast siostrzanym spotkaniom i rekreacji przy grillu i nad jeziorem.

W niedzielę siostry wspólnie z siostrami przygotowującymi się do ślubów wieczystych pielgrzymowały do kościoła św. Elżbiety w Powsinie, gdzie po Mszy św. uczciły relikwie naszej Patronki i wzięły udział w uroczystościach związanych z rocznicą konsekracji tej świątyni. Jedną z atrakcji był koncert Eleni oraz festyn. Ostatniego dnia odnowy siostry miały możliwość zapoznania się z zasadami kompozycji kwiatowych układanych w kościele podczas kursu ikebany, który poprowadzili da nas p. Małgorzata i p. Jarosław Kuś z Krakowa. Z głębi serca dziękujemy za czas odnowy i budowania wspólnoty podczas spotkania w Zalesiu.

Kurs ten ubogacił nasze wnętrze, ale również pozwolił zregenerować nasze siły fizyczne. Bóg zapłać.