Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Przygotowania do ślubów wieczystych

 

„Poślubię cię sobie na wieki. Poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana” (Oz 2, 21-22)

W czasie przygotowań do ślubów wieczystych ważną przestrzeń zajmuje zawsze rozważanie Słowa Bożego. Dlatego wraz z naszym wykładowcą ks. Dr Jackiem Graszk pochylałyśmy się przez kolejne dni nad Ewangelią według św. Jana. Ksiądz Jacek przyjechał do nas z trasy Pielgrzymki Ełckiej na Jasną Górę, aby podzielić się swoją wiedzą i wiarą. „Ewangelia Jan w sposób mistyczny ukazuje rzeczywistość zbawczą. Razem z nim możemy położyć się na piersi Pana, by słuchać bicia Jego Serca, by poznawać pragnienia Serca Jezusa.” Podczas Mszy świętej Ksiądz poświęcił ikony Oblicza Chrystusa namalowane przez siostry.

Nie można pokochać Zgromadzenia i jego misji bez znajomości jego historii. To historia nas wyróżnia od innych i pozwala utożsamić się z konkretna misją charyzmatyczną naszej rodziny zakonnej. Przez cały tydzień towarzyszyła nam Siostra M. Margarita Cebula, która z wielką ofiarnością od lat bada i publikuje fakty historyczne początków naszego Zgromadzenia. Dar spotkania z Siostrą Margaritą przeniósł nas w epokę Matek Założycielek, o których Siostra opowiada z niestrudzonym zapałem. Razem wybrałyśmy się również do Muzeum Powstania Warszawskiego, Domu Prowincjalnego w Warszawie i do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.