Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 

Dziękczynienie w Świątyni Opatrzności Bożej

 

Dnia 13 marca br. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się Msza św. w 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Było to jednocześnie dziękczynienie za 100 lat istnienia Konferencji Episkopatu Polski i za 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską.

012345 (12) (Copy).jpg

Eucharystii z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, licznych członków Rządu oraz Episkopatu Polski przewodniczył kard. Pietro Parolin Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. W tej uroczystości wzięła również udział Siostra Prowincjalna M. Samuela Kamińska wraz z siostrami i postulantką. W homilii  Ksiądz Kardynał podkreślił wszystkie ważne rocznice oraz zachęcił do dziękczynienia za pontyfikat Ojca Świętego: „W papieżu Franciszku Pan dał nam pokornego i jednocześnie mocnego przewodnika. Do niego możemy odnieść cechy Pasterza. On w istocie nieustannie prowadzi powierzoną mu trzodę, dzieląc z nią życie, czas posuchy, jałowości, ale i krzepiących oaz, trudy drogi jak i umacniające postoje, a jednocześnie staje na przedzie, aby wyznaczyć bezpieczną drogę, drogę nadziei". 

Na zakończenie Mszy św. kard. Pietro Parolin i Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio otrzymali pamiątkowe Świece Niepodległości.