Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 
Na KOGO czekasz?

To temat adwentowego skupienia wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, które odbywało się od 8 do 10 grudnia br. w naszym domu w Zalesiu Górnym. Spotkanie poprowadził ks. Maciej Guziejko CRL, s.M. Łukasza i s.M. Katarzyna a wzięło w nim udział 15 osób z Radzymina i Pruszkowa.

Read More
Nowe osoby we Wspólnocie Apostolskiej

Dzień 8 grudnia 2018 roku był bardzo ważnym dniem dla Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety działającej przy Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety prowincji warszawskiej. W tym wyjątkowym dniu – Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny – siedem osób włączonych zostało do Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety.

Read More
W SłużbieKatarzyna Mróz
Święta Elżbieta w przedszkolu

Dnia 28 listopada br. w Przedszkolu Niepublicznym Sióstr Elżbietanek w Otwocku miało miejsce szczególne świętowanie Uroczystości św. Elżbiety Węgierskiej. Dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola i siostry na czele z Siostrą Prowincjalną M. Samuelą zgromadzili się w domu zakonnym, aby uczestniczyć we Mszy św.

Read More
W SłużbieKatarzyna Mróz
Niedziela powołaniowa

18 listopada br. obyła się niedziela powołaniowa w parafii św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce. Podczas wszystkich Mszy świętych siostry przybliżały postać świętej Elżbiety, bł. Marii Luizy i dzieliły się świadectwem powołania.

Read More
W KościeleKatarzyna Mróz
Ze świętą Elżbietą u chorych

Uroczystość św. Elżbiety dla każdej siostry elżbietanki jest wyjątkową okazją do zagłębienia się w jej duchowe dziedzictwo i charyzmat. Dlatego co roku tego dnia siostry organizują spotkania dla biednych, odwiedzają chorych i samotnych niosąc im nadzieję.

Read More
W SłużbieKatarzyna Mróz