W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasz dom w Zalesiu Górnym napełnił się radością. Tego dnia swoje I śluby złożyła s.M. Elżbieta Maciejewska. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Jacek Pawelczyk.
Read MoreDnia 13 sierpnia br. Siostry Nowicjuszki z rocznika 2018/2019 wraz z naszą Siostrą M. Elżbietą zakończyły swój czas formacji w Puszczykowie. Podczas uroczystej Mszy świętej siostry dziękowały Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski w czasie formacji nowicjackiej i powierzały intencje nowego kursu nowicjackiego.
Read MoreNowicjat jest czasem przygotowań do złożenia ślubów zakonnych. W naszym Zgromadzeniu trwa rok i odbywa się w domu nowicjatu w Puszczykowie koło Poznania. Przed wyjazdem na czas wspólnej formacji w Puszczykowie siostry nowicjuszki spotykają się z rodzicami i najbliższymi, aby podzielić się swoją radością z przyjęcia habitu i rozpoczęcia nowego etapu formacji zakonnej.
Read MoreCzas odnowy duchowej w Rzymie w tym roku przeżywały cztery nasze siostry: s.M. Sabina, s.M. Janilla, s.M. Vianneya i s.M. Izabela. W odnowie tej uczestniczyło łącznie 24 sióstr z sześciu polskich prowincji, Norwegii, Węgier, Rosji i Niemiec.
Read MorePrzedostatni dzień rekolekcji sióstr był wyjątkowy. Tego dnia tj. 3o lipca br. nasza postulantka Magdalena zastała przyjęta do nowicjatu. Uroczystości tej przewodniczyła Siostra Prowincjalna M. Samuela Kamińska.
Read More„Rekolekcje to czas szczególnego nawrócenia i zbawienia. Otwarte na kierownictwo Ducha Świętego, w skupieniu i milczeniu odnawiamy i pogłębiamy nasze życie według Ewangelii” (K 59). W dniach 25-31 lipca br. w naszym domu w Zalesiu Górnym odbywały się rekolekcje zakonne, które prowadził sercanin ks. Krzysztof Napora, doktor biblistyki i wykładowca KUL.
Read More„Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś”. Jubileusz ślubów zakonnych to czas dziękczynienia Panu Bogu za dar powołania Sióstr Jubilatek i wiernego trwania pomimo tymczasowości tego świata.
Read MoreW dniach 7-10 czerwca br. odbyła się pielgrzymka na Węgry do miejsca narodzin naszej Patronki św. Elżbiety na doroczne uroczystości ku Jej czci. Wzięło w niej udział 10 sióstr wraz z Siostrą Prowincjalną M. Samuelą Kamińską.
Read MoreKolejne spotkanie sióstr przełożonych lokalnych odbyło się u Matki Bożej. Tym razem siostry pielgrzymowały do Świętej Lipki, gdzie wznosi się piękna barokowa bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Read More