W dniach 27-28 lutego br. w Zalesiu Górnym odbywało się spotkanie formacyjne Junioratu, które poprowadził o. Andrzej Romanowski OFMCap. Podczas konferencji podejmowaliśmy dwa tematy: „Spojrzenie wiary” oraz „Przezwyciężanie się dla Miłości Bożej”.
Read MoreW dniach 15 -21 lutego br. w Zalesiu Górnym odbywały się już po raz kolejny rekolekcje Lectio Divina dla naszych sióstr. W tym roku poprowadził je ks. Piotr Ślęczka SDS, a tematem rozważań rekolekcyjnych były: „Uzdrowienia w Ewangelii Łukasza”.
Read MoreW sobotę 10 lutego br. kaplica naszego Domu Prowincjalnego napełniła się po brzegi. Tego dnia świętowałyśmy Imieniny Siostry Prowincjalnej M. Samueli. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ksiądz dr Janusz Bodzon Kanclerz Kurii Archidiecezji Warszawskiej.
Read MoreW niedzielę 28 stycznia br. nasze postulantki Teresa i Aneta otrzymały pierwszy strój zakonny – pelerynki. Jest to zewnętrzny znak przynależności do Zgromadzenia, który wyraża ich pragnienie do podjęcia kolejnych etapów formacji zakonnej.
Read MoreW Uroczystość Objawienia Pańskiego w deszczowej aurze krynickiej pierwsza grupa sióstr rozpoczęła swoje rekolekcje. Mimo pochmurnego nieba Ojciec Ryszard Bożek redemptorysta zaprosił siostry do kroczenia drogą świętości i radości.
Read MoreWe wtorek 9 stycznia br. w kościele św. Katarzyny na warszawskim Służewie pożegnałyśmy naszą Siostrę M. Krystynę, która odeszła do domu Ojca. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła licznie zgromadzona Rodzina i siostry na czele z Siostrą Prowincjalna M. Samuelą i Siostrą Wikarią M. Benedyktą.
Read MoreW sylwestra odbył się wieczór uwielbienia. Wspólnie wyśpiewaliśmy wielkie dziękczynienie Panu Bogu za wszelkie dobro jakie stało się naszym udziałem w mijającym roku, za łaskę jubileuszu 175 lat istnienia naszego Zgromadzenia, za dar naszej Prowincji, rozwój duchowy, każde powołanie, za nasze doświadczenia i trudności.
Read More„Bóg się rodzi…”
Przeżywając kolejne Święta Bożego Narodzenia pragniemy wraz z Maryją, stanąć przed Nowonarodzonym Jezusem w betlejemskiej stajence. Może warto zastanowić się, jak dzisiaj przeżywamy tajemnicę Bożego Narodzenia?
Read MoreW dniu 15 grudnia 2017 roku w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety odbył się adwentowy dzień skupienia. Pomimo jesiennego chłodu, atmosfera była bardzo gorąca. Dlaczego?
Read More