Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Aktualnosci:blog-HERO.jpg

Blog

Nasze wydarzenia …

 
Boże Narodzenie

„Bóg się rodzi…”

 

Przeżywając kolejne Święta Bożego Narodzenia pragniemy wraz z Maryją, stanąć przed Nowonarodzonym Jezusem w betlejemskiej stajence. Może warto zastanowić się, jak dzisiaj przeżywamy tajemnicę Bożego Narodzenia?

Read More
"Na kogo czekasz?"

...to tytuł dni skupienia, Wolontariuszy Caritas w Słupnie, które odbyły się w dniach 15-17.12.2017r. Dni skupienia rozpoczęliśmy w piątek nabożeństwem adwentowym, podczas którego mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Read More
V-lecie Szkolnego Koła Caritas w Radzyminie

Dnia 12 grudnia 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas obchodzili pięciolecie swojej działalności. Z tej okazji Wolontariusze wraz z Siostrą Salezją i Panią Edytą Kuźkowską przygotowali przepiękne jasełka, pt: „Dziewczynka z zapałkami”.

Read More
Zaproszenie

Na początku adwentu 01-03 grudnia br. zapraszamy na spotkanie szczególne ze Słowem Bożym... LECTIO DIVINA czyli "boże czytanie" to wielowiekowa tradycja modlitwy Słowem Bożym.

Read More
Katarzyna Mróz
Skupienie sióstr przełożonych

„Młode wino, nowe bukłaki”- to tytuł nowego dokumentu Kongregacji do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego podejmujący temat posoborowej odnowy życia konsekrowanego. Podczas spotkania sióstr przełożonych lokalnych w dniach 25-26 listopada br. podjęłyśmy refleksję na temat naszego życia w świetle Pisma Świętego i tego dokumentu.

Read More